Ochraňte váš byt před hmyzem díky praktickým dveřním sítím
08.08.2020
Otravné mušky, komáři a jiný hmyz dokážou pobyt v domě pěkně znepříjemnit a tak je potřeba zaopatřit byt tak, aby tito nezvaní hosté vůbec neměli šanci dostat se dovnitř. Jak toho docílit? Praktické dveřní sítě by mohly být tím pravým řešením.
Sítě se hodí jak do vstupních, tak balkonových či terasových dveří
Od jara do podzimu může být všudypřítomný hmyz velice otravný a mít stále zavřená okna a dveře nelze. Okenní síťky proti hmyzu jsou celkem běžnou záležitostí, ale hmyz se může do bytu dostat i dveřmi a ne vždy to lze uhlídat. Bojovat s hmyzem lze sice i v případě, že už je uvnitř, ale proč jej vůbec vpouštět?
V následujícím článku si představíme možnosti, jak zajistit dveře tak, aby síť nepřekážela a byla za všech okolností praktická a odolná.
Zatímco do oken často postačí obyčejné sítě nalepené na rám prostřednictvím suchého zipu, u dveří je zajištění proti hmyzu složitější. Okna mohou být otevřená i se sítí, ale dveřmi potřebujeme procházet a sundávat a zase nandávat pokaždé ochrannou síť by nebylo vůbec pohodlné.
Jednotliví výrobci tak přicházejí s inovativními řešeními, jak dveře proti hmyzu zajistit tak, aby jejich funkčnost zůstala neporušena. Síťky proti hmyzu se hodí jak pro vstupní, tak balkonové či terasové dveře, kterými na jaře a v létě často vpouštíme čerstvý vzduch do bytu.
Možná vás překvapí, kolik možností je dostupných a že existuje opravdu velký výběr, jak v materiálech, tak provedení. Výrobci nabízejí klasické zavírací sítě v rámu, rolované sítě, magnetické sítě, ale například i sítě plisované, které nabízejí bezbariérový přístup. Nyní si představme jednotlivé typy.
1. Síť v rámu - zavírací
Nejzákladnějším typem dveřní sítě proti hmyzu je síť zasazená v rámu, kdy vzniknou jakési „lítačky“. Rám je většinou vyroben z hliníku s tím, že si můžete vybrat barevné provedení tak, aby ladilo s vašimi dveřmi. K připevnění se využívají speciální panty a magnet, který se umístí na rám dveří, aby se síť sama dovírala. Většina výrobců nabízí možnost vytvoření průchodu pro domácí mazlíčky, součástí může být i okopová příčka, která ochrání dveře před opotřebením.
Samotná síť pak může být šedá, černá nebo transparentní, volba je čistě na vás. Můžete zvolit zesílenou síťovinu, která je odolnější proti protrhnutí, skvělou volbou je i protipylová síť vhodná pro alergiky, která zabraňuje vniknutí pylů do místnosti. Výrobci dodávají dveřní rámy na míru, hotové rámy můžete sehnat už zhruba od 899 Kč.
Dveřní síť Isotra
2. Rolovací síť
Tento typ sítě patří rovněž mezi oblíbené, a to nejen díky snadné manipulaci. Rolovací síť se navíjí na speciální hřídel s pružinou, aby byl zajištěn plynulý chod sítě. Síť se uchycuje díky speciálním úchytům ve speciálním boxu opatřeném lištami a je obvykle tvořena ze skelného vlákna potaženého PVC.
Síť lze srolovat do požadované polohy a může se jednat jak o pohyb horizontální, tak vertikální. Výhodou je, že síť nemusíte na zimu vyndavat, pouze ji zarolujete do boxu a ona vám tak bezpečně vydrží do další sezóny. Tyto sítě můžete pořídit od zhruba 1 800 Kč.
Rolovací dveřní síť Isotra
3. Plisovaná síť
Plisované sítě jsou většinou určeny pro rozměrnější dveřní otvory a také do prostor, kde se pohybují například handicapované osoby, starší osoby či děti. Přechod je totiž bezbariérový, což je pro tyto jedince velkou výhodou.
Tyto sítě se dají při průchodu jednoduše stáhnout do strany a poté zase zatáhnout. Plisované sítě zajišťují dobrou průhlednost a nejsou vzhledově nijak rušivé. Síťovina je jako v předešlých případech obvykle tvořena sklolaminátovým vláknem potaženým PVC a je odolná proti venkovním vlivům i UV záření. Plisované sítě patří mezi dražší dveřní ochranu proti hmyzu, průměrná základní cena se pohybuje kolem 5 000 Kč.
Plissé dveřní sítě Louver.cz
4. Magnetická samozavírací síť
Tato síť patří mezi jednodušší a cenově dostupnější varianty ochrany proti hmyzu. Její velkou výhodou je to, že můžete snadno projít skrz, například když něco držíte v ruce a síť se za vámi díky magnetům zase zavře. Síť se obvykle připevňuje do rámu dveří pomocí suchého zipu a připínáčků, magnetický průchod je uprostřed.
Touto sítí tak snadno projdou i děti nebo domácí mazlíčci a nemusíte se bát, že by zůstala otevřená a hmyz tak mohl vletět dovnitř. Cena těchto sítí se pohybuje už od 159 Kč.
Magnetické dveřní sítě Lidl
Autor: Eliška Střelková
Foto: archiv firem
Přečtěte si také
Nebezpečný hmyz může i zabít. Ochrání vás sítě do oken i bylinky.
Obloukové a šikmé sítě proti hmyzu jako praktický doplněk pro atypická okna
Moskytiéry a sítě proti hmyzu ochrání před nepříjemnými vetřelci
Článek byl zobrazen 13212 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.TERRAN – barevný svět střech
Když se dokonalá směs barev a tvarů smíchá s téměř staletými výrobními zkušenostmi a technologiemi, vznikne nadčasový a moderní střešní systém. Naše společnost, která působí na trhu už několik generací, se vyznačuje neustálou snahou o inovaci a rozvoj našich služeb.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Vysoce výkonná česká tepelná čerpadla Mach Chameleon. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s dlouholetou tradicí. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
Další články na téma Rolety, markýzy a žaluzie
Markýzy nové generace a předokenní rolety - řešení pro komfortní klima v podkroví
Firma FAKRO rozšířila svoji nabídku vnějších doplňků sloužících k ochraně před slunečním zářením, které jsou určeny pro použití na střešních oknech.
7 největších výhod venkovních žaluzií
Venkovní žaluzie, stejně jako další stínicí systémy, se postupně vyvíjejí k dokonalosti jak designově, tak hlavně svými vlastnostmi a funkčností. Zde je 7 jejich největších výhod. Přečtěte si, jaké to jsou a že pořízení venkovních žaluzií se opravdu vyplatí.
Japonské stěny, markýzy, rolety, žaluzie – firma Rolrols
Vydáte-li se v Praze směrem na severozápad ve směru Karlovy Vary, máte skvělou příležitost navštívit největší vzorkovnu žaluzií v Praze. Firma ROLROLS zde na ploše zhruba 500 m2 ve velmi kreativním stylu nabízí a především odborně předvádí veškerý svůj sortiment stínící techniky.
Venkovní rolety na okna patří k vhodné výbavě nízkoenergetických domů
Rolety účinně fungují jako stínění, bariéra proti hluku zvenčí, zajištění domu a majetku i jako ochrana samotných oken při větru nebo dešti. K jedné z hlavních předností venkovních okenních rolet ale nesporně patří i úspora energie, která funguje v zimě i v létě.
Žaluzie a rolety nesmí být nebezpečné pro děti
Děti jsou to nejcennější, co máme. Moc rády zjišťují nové informace a objevují svět kolem sebe. Velmi důležité je chránit je před potenciálním nebezpečím, které může představovat běžné domácí vybavení, spotřebiče, nábytek. Bohužel i žaluzie a rolety se mohou stát potenciálním nebezpečím zejména pro kojence a menší děti.
Screenové rolety mají výrazný termoregulační efekt
Screenové rolety jsou velmi praktickým a spolehlivým řešením pro zastínění prostor jak v interiéru, tak v exteriéru. Budovám dodávají atraktivní vzhled a nabízejí jak klasická, tak atypická řešení zastínění moderním způsobem. Díky kombinaci odolných materiálů jsou velmi trvanlivé a snadno se udržují. Splňují všechny požadavky na variabilitu provedení a nebrání výhledu ven.
5+1 důvod, proč si pořídit venkovní žaluzie!
Venkovní žaluzie jsou nejen vkusným a moderním doplněním architektonického řešení domu, ale mají především celou řadu praktických funkcí. Patří mezi ně zejména termoregulace, ochrana před hlukem, světelným smogem, nepříznivému počasí i zvědavými zraky sousedů...
Rolety versus žaluzie
Interiérové žaluzie chrání soukromí, v létě brání přehřátí místnosti a v zimě zamezí zbytečnému úniku tepla. Stejně tak rolety ovlivní interiér nejen barvou, ale i strukturou materiálu. Na výběr jsou látkové, dřevěné, plizované nebo skládané ve vertikálním či horizontálním provedení.