Reklama

Bezpečnostní vchodové dveře

Vchodové bezpečnostní dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků ochrany našich domovů. Kromě vysokého zabezpečení zajišťují také tepelnou a zvukovou izolaci. Mohou být však také velice elegantním a designovým řešením domu. Důkazem kvality bezpečnostních dveří mohou být certifikáty, které zaručují jejich bezpečnost, protipožární ochranu, tepelně izolační vlastnosti, akustické útlumy, neprůstřelnost, kouřotěsnost apod. Každý výrobce či prodejce kvalitních bezpečnostních dveří by měl těmito certifikáty disponovat.

Konstukce bezpečnostních dveří

Kvalitní bezpečnostní dveře mají vždy tuhou kovovou konstrukci, která je po celé ploše krytá plechem, jsou obvykle zajištěny v deseti až dvaceti bodech a vybaveny kvalitní bezpečnostní vložkou. Konstrukce je opatřena ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Vrchní vrstva je pak tvořena zpravidla dřevem, dýhou, nebo dalšími materiály, které lze sladit s interiérem či exteriérem. Vlastní bezpečnostní dveře jsou rovněž vybaveny speciální ochranou vložky a zámku. Bezpečnostní dveře jsou určeny jak pro novostavby, kde se počítá s instalací nové bezpečnostní zárubně, tak je možné je instalovat i do aktuální zárubně. Součinitel průchodu tepla je u bezpečnostních dveří max. 2.0 a minimální tloušťka dveří je 42mm.

Bezpečnostní třídy

Bezpečnostní dveře se dle platných evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630 rozdělují do šesti základních bezpečnostních tříd. Čím je číslo vyšší, tím je stupeň ochrany lepší. U dveří je testována odolnost při statickém zatížení, při dynamickém zatížení a proti manuálním pokusům o násilné vniknutí. Třídu 1 a 2 tak představují klasické dveře téměř bez žádných zvláštních bezpečnostních parametrů. Dveře třídy 3 a 4 už dokážou velmi dobře ochránit majetek. Tento typ dveří je proto požadován pojišťovnami. Dveře 5 a 6 třídy jsou speciálními dveřmi, které se umisťují například do bank a jiných institucí, kde je nutná ta nejlepší ochrana.

Bezpečnostní třídy dveří podrobněji:

Třída 1 - dveře vás ochrání proti nejlehčím druhům útoku – jde o útoky fyzické, bez použití nástrojů (narážení, kopání).

Třída 2 - poskytují ochranu proti lehce vybavenému zloději (kladivo, nůž apod.).

Třída 3 - dveře odolné vůči útoku páčidlem či jiným dlouhým a ostrým předmětem.

Třída 4 - dveře jsou schopny čelit útoku na vchod domu pomocí všech běžně dostupných prostředků (pila, sekera, vrtačka atd.).

Komponenty zabezpečení

Bezpečnostní dveře je třeba pro skutečně kvalitní a účinné zabezpečení osadit dalšími komponenty, jako jsou zárubně, bezpečnostní klíče, zámek s bezpečnostní vložkou, řetízky, těsnění, kukátka apod. Zárubeň je pevně spojena s bezpečnostními kotvami uchycenými ve zdi. Zárubeň je v některých případech nutné vylít betonem a zesílit v místech uzamykání. Zárubeň musí být také dostatečně odolná vůči roztažení a následnému vysazení dveří. Zámky s bezpečnostní vložkou umožňují vícebodové zamykání. Do bezpečnostních dveří se montují většinou cylindrické bezpečnostní vložky, které zamezují možnosti odvrtání, vylomení či vyhmatání planžetou. Součástí bezpečnostní vložky je také bezpečnostní klíč, který se od běžného klíče liší vyššími bezpečnostními kombinacemi a opatřeními při výrobě duplikátu. Aby si někdo mohl nechat vyrobit druhý takový klíč, musí předložit bezpečnostní kartu k originálu.

Požární odolnost

Moderní bezpečnostní dveře jsou samozřejmě také odolné vůči požáru. Požární odolnost je dána evropskou normou ČSN EN 13501-2 - Zkoušení požární odolnosti dveřních a uzávěrových sestav. Požární odolnost je řešena z hlediska celistvosti izolace (EI.), případně z hlediska celistvosti a radiace (EW.). Bezpečnostní dveře mají nejčastěji protipožární odolnost dveří EI 30 minut.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Reklama

Náš tip

Plastové rýhované desky z „Traplastu“

Taky nechcete, aby vám podlaha terasy shnila? Tak použijte terasovou rýhovanou desku z materiálu Traplast™. sluší jí to i na balkonech, restauračních zahrádkách, přístavních molech, kolem bazénů, ...

 

Polohovací zahradní židle z eukalyptu

Pohodlná skládací polohovatelná židle za top cenu. Vysoká kvalita za výhodnou cenu jen na Texim.cz!

 

Stolní terracota gril Jata GR 669

Stolní terracota gril Jata GR 669 s granitovým povrchem a příkonem 1600 W. Ručně vyráběná 15 mm keramická deska, nepřilnavý povrch odolný proti škrábancům a nožům. Gril je určen pro všechny druhy mas. Vyrobeno ve Španělsku.

 

Zakrytí rušivého? REVIZNÍ DVÍŘKA ZAVRZ.

Revizní dvířka schovaná pod obkladem? To jsou dvířka ZAVRZ s patentovaným systémem otevírání. Neviditelná revizní dvířka jakýchkoliv rozměrů, která otevrřete bez problémů i po letech.

 

Zahradní altány Palram

Zahradní altány Palram Martinique jsou vyrobené z robustní bezúdržbové a korozi odolné vyztužené konstrukce. Střešní panely z polykarbonátu chrání před nepřízní počasí i UV zářením. Cena Palram Martinique 4300 je 35 999 Kč a Palram Martinique 5000 je 49 999Kč, www.garland.cz.

 

NANO Impregnace betonu a kamene

Přípravky řady TopMeister Stein a Beton jsou profesionální NANO přípravky určené k ochraně a impregnaci betonu a přírodního kamene. Impregnace odpuzuje vodu a zabraňuje vzniku nečistot. Nejnižší cena na českém trhu!

 

Reklama

Firmy z oboru

Plastová okna, hliníková okna Stavona

STAVONA nabízí také řadu doplňků - rolety, žaluzie, parapety, sítě proti hmyzu - a vše spojené s výměnou oken - dopravu, demontáž, montáž i zednické práce.

Kvalitní úsporná střešní okna

Střešní okna FAKRO jsou určená pro uživatele, kteří chtějí funkční, moderní a úsporná řešení. Okna vynikají tepelnými parametry a pohodlnou obsluhou.

Partnerské weby

Reklama

 

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . TOPlist